TRENINGI TEMATYCZNE

JOGA FUNKCJONALNA

2
kurs nie jest
obecnie w sprzedaży

Jest to połączenie pozycji Jogi z elementami treningu funkcjonalnego, szczególnie ruchów sięgania i przeciągania. Podczas zajęć wyjaśniane są podstawy ruchu, których znajomość jest niezbędna do prawidłowego wykonywania każdej pozycji. Łączenie wiedzy z zakresu anatomii ciała, fizjologii oraz biomechaniki pozwala na odkrywanie działania ludzkiego organizmu.

Metoda ta jest nie tylko wykonywaniem ćwiczeń, ale przede wszystkim nauką świadomego ruchu. Ważnym elementem jest pokazanie i omówienie wykonywanej pozycji, tak aby osoba mogła odtworzyć ją w swojej samodzielnej praktyce.

Występuje wiele rodzajów Jogi, najbardziej zbliżona do założeń treningu funkcjonalnego jest Joga Iyengara. W tej metodzie wykorzystywane są pomoce, m.in. paski, krzesła, koce, które umożliwiają prawidłowe wykonanie pozycji i pozwalają na szybsze doświadczenie jej pozytywnych efektów. Również podczas sekwencji stosowane są uproszczone warianty, które mają w prostszy sposób nauczyć pracy w pozycji docelowej.

Częścią tej metody jest terapia wykorzystująca pozycje ułożeniowe w celu subtelnego pobudzenia zamkniętych struktur poprzez ich podparcie np. na drewnianych klockach. Podczas choroby praktyka powinna być indywidualnie dopasowana do praktykującego. Według badań największe rezultaty zauważalne są w przypadku takich dolegliwości jak: ból pleców, niepokój, depresja i bezsenność. Trening Jogi zmniejsza również ryzyko zachorowalności na choroby sercowo-naczyniowe i pomaga przy efektach ubocznych leczenia przeciwnowotworowego.

TRENING MEDYCZNY. Niski poziom intensywności.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję